Microsoft Exchange hosting

Profesionální řešení e-mailu a teamové spolupráce

Hlavní přednosti MS Exchange oproti klasickému e-mailu:

  • Veškerá e-mailová komunikace vždy po ruce na všech zařízeních (PC, notebook, mobilní telefon, tablet - včetně odeslané pošty, složek atd.)
  • Synchronizace kalendáře, kontaktů, úkolů na všech zařízeních (např. po zadání nového kontaktu v adresáři mobilního telefonu se tento ve vteřině propíše na MS Outlook na Vašem PC, notebooku, tabletu,..)
  • Sdílení e-mailů, kontaktů, kalendářů, úkolů, poznámek v týmu (možnost společného používání např. sdíleného firemního adresáře dodavatelů, sdílení kalendáře aktuálních projektů atd.– kdy podle zvoleného oprávnění mohou vybraní členové týmu nahlížet/zapisovat/měnit záznamy)
  • Možnost okamžitého přístupu do rozhraní MS Outlook z jakéhokoli (i cizího) PC přes internetový prohlížeč
ZASLAT POPTÁVKU

Obecný popis služby

V dnešní době jsou na komunikační nástroje kladeny stále větší nároky – stabilita, funkcionalita, kompatibilita, jednoduchá obsluha,.. Hlavním kanálem především pro business prostředí se stává e-mail, kde vedle standardního e-mailového hostingu (známý také jako POP3 nebo IMAP řešení), který pro svá omezení v mnoha případech nedostačuje, bývá nasazován server Microsoft Exchange. Toto řešení, již dnes považované za platformu, pomáhá k výraznému zvýšení efektivity práce a otevírá nové rozměry komunikace dostupné všem firmám a pracovním skupinám.

Svět IT přichází s nabídkou hostovaného Exchange řešení, které zásadním způsobem redukuje potřebné náklady na pořízení a provoz MS Exchange serveru (pořízení vlatního srovnatelného firemního MS Exchange řešení = cca 100 000 Kč) a navíc nabízí plnou podporu včetně hotline.

Detailnější představení služby MS Exchange V současnosti až 69% společností na světě používá řešení Microsoft Exchange. Důvodem je, že žádná jiná platforma nenabízí takové možnosti na práci ve firmě, na práci v týmech a pracovních skupinách, není tak dobře integrována do prostředí Microsoft Office a není v takové šíři podporovaná na mobilních zařízeních (smartphony, tablety,..) všech výrobců. Díky jednoduchému sdílení kalendářů, kontaktů, firemních dat a propracovaným možnostem zabezpečení (uživatelská práva, antispamová ochrana, zabezpečený kanál komunikace,..) ovládanými z prostředí MS Outlook přispívá Exchange server výraznému zjednodušení komunikace a úspoře času v každodenním provozu firmy.

Nevýhody běžných e-mailových služeb oproti serveru MS Exchange

Jednotlivci, malé firmy, ale i větší často používají POP3 e-mailovou službu – nabízející pouze základní funkcionalitu. POP3 e-mail je velmi levná služba (často zdarma), která však neobsahuje pokročilé služby dnes již nezbytné pro náročné prostředí dnešního podnikání (sdílené kalendáře, synchronizace dat,.). U takové služby jsou dále e-maily uloženy na pouze na lokálním PC namísto centrálního serveru. To se projeví především tehdy, pokud uživatel přistupuje ke svému e-mailu z více než jednoho zařízení(PC, smartphone, tablet,.) nebo místa (PC v kanceláři, PC doma,..). V takovém případě neuvidí všechny zprávy (např. odeslaná pošta bude vždy jen na tom zařízení, ze kterého byla zpráva odeslána) a nemá přístup k ostatním službám.

ZASLAT POPTÁVKU